Witamy na naszej oficjalnej stronie zawodników i sympatyków! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć!

piątek, 10 maja 2019

Zwycięski remis...!

Pasjonat-Czechowice 1:1 (0:1)W ulewnych strugach lodowatego deszczu, wyższej trawie i bardzo niskiej temperaturze Młodzicy Dankowickiego „Pasjonata” podejmowali u siebie „Trójkę” Czechowickiego UMKS-u, stanowiącego zaplecze IV-ligowego MRKS-u.
Przewyższający warunkami fizycznymi Goście od początku z impetem ruszyli do ataku narzucając swoje warunki gry. Zepchnięci do własnej strefy obronnej „Pasjonaci” skutecznie jednak powstrzymywali napór Czechowiczan oddalając raz po raz grę od własnej bramki. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Gościom udało się wreszcie przełamać obronę Gospodarzy i zdobyć zaledwie jednobramkową przewagę.
W przerwie do akcji wkroczył selekcjoner Dankowiczan Pan Piotr Pietrzyk, tak motywując swoich podopiecznych do dalszej gry: - Chłopaki nie interesuje mnie wynik, Oni są dużo mocniejsi od nas! Ale chcę tu widzieć walkę i zaangażowanie!
Młodym piłkarzom „Pasjonata” motywacja trenera wystarczyła, by w drugiej połowie, przejąć inicjatywę, a stwarzając zagrożenia pod bramką gości wypracować kilka stałych fragmentów gry, które okazały się kluczowe dla całego meczu. Po jednym z cornerów wyrównali pięknym strzałem głową mimo przewagi Gości w powietrzu, a po kilku rzutach wolnych mogli nawet przechylić losy spotkania na swoją korzyść.
Czechowiccy pretendenci do mistrzowskiego tytułu też nie próżnowali. W wielu swoich próbach podwyższenia wyniku byli jednak tak nieskuteczni, że schodząc do szatni nie kryli rozgoryczenia z podziału punktów i ukradkiem ocierali nawet łzy…
Pan Trener Piotr Pietrzyk z dumą chwalił swoich podopiecznych i zdradził cele, jakie w tej rundzie pojawiły się w zasięgu Jego młodych piłkarzy, zobacz i posłuchaj co powiedział w szatni: